KONST / Litografier / Färglitografi 16185312
*
nr 1618 5312
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
"Blåsippa och mussla" signerad, färglitografi, HC II/XXX, Daterad 1983, bildmått: 30x34. Bladets mått: 48x37. Med passepartout 50x45. Oramat löst blad
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 18:21:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 09:16:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc ii litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige xxx
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 1618 5312
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
"Blåsippa och mussla" signerad, färglitografi, HC II/XXX, Daterad 1983, bildmått: 30x34. Bladets mått: 48x37. Med passepartout 50x45. Oramat löst blad
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/5 09:16:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc ii litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige xxx
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



